החלפת גלגלים בויטרינה

בבתים רבים אנו יכולים למצוא חלונות ויטרינה גדולים ויפים. חלונות שכאלו, המשמשים גם כדלתות הזזה אל הגינה או המרפסת הם תוספת נהדרת המשדרגת את הבית. מצד אחד הם מאפשרים לנו לתחום, למשל את המעבר מהדירה אל המרפסת, ולאפשר לנו לסגור ולבודד את הדירה. אך במקביל הם אינם חוסמים את הנוף, וגם מאפשרים את זרימת האוויר כאשר הם פתוחים. 

ישנם רגעים בהם אנו סוגרים את הויטרינות, כמו למשל כאשר מגיע מזג אוויר סוער, או אולי כאשר יש יותר מידי רעש מבחוץ ואנחנו רוצים קצת שקט בבית. ישנם גם מקרים בהם אנו פותחים את הויטרינות לרווחה על מנת ליהנות מהבריזה הנעימה. לפעמים רק נשאיר חריץ קטן לאוויר. אנחנו פותחים וסוגרים את הוויטרינות כפי שמתחשק לנו באותו הרגע ובהתאם לנסיבות. 

היכולת לפתוח ולסגור את הויטרינה היא הכרחית על מנת שנוכל ליהנות ממנה. אך לעתים יש תקלות המפריעות לנו לעשות זאת, וברוב המקרים יש צורך בהחלפת הגלגלים של הויטרינה.

חלונות ויטרינה שכאלו נעים על גבי גלגלים בתוך מסילה. אתם אינכם יכולים לראות את אותם הגלגלים, הם קטנטנים ונסתרים בתוך המסילה, אך תהיו בטוחים שהם נמצאים שם. 

הגלגלים מאפשרים את התנועה החלקה והשקטה של הויטרינה, אך לאורך זמן כתוצאה מהמשקל והבלאי הטבעי הם עלולים להינזק. מספק שגלגל אחד קטן ייפגם וכבר תיפגע התנועה החלקה של הויטרינה. אך אל דאגה, במקרה שכזה חברת אלומיקס תבצע עבורכם החלפת גלגלים בויטרינה.

זכרו שתנועת הויטרינה חייבת להיות קלה ונוחה. אם אתם זקוקים להפעיל כוח, אם היא מקרטעת בתנועתה או עושה רעשים, יש להזמין תיקון. ברוב המקרים הבעיות בתנועה הן תוצאה של בעיות בגלגלים ויש לבצע החלפת גלגלים בויטרינה.

תיקון ויטרינות מקצועי

החלפת גלגלים בויטרינה היא עבודה למקצוענים. צריך לדעת איך להוציא את החלונות ממקומם על מנת לקבל גישה אל הגלגלים ולבצע את החלפתם. ברמה התאורטית זה נשמע פשוט, אך בפועל זה דורש ניסיון, מקצועיות וגם כוח פיזי. יש לשלוף את החלונות מהמסילה והם עלולים להיות כבדים. 

אל תשכחו שברובם הם עשויים זכוכית וכל תנועה לא נכונה עלולה לגרום לזכוכית להישבר, דבר שלא רק יוסיף לעלויות, אלא עלול להיות מסוכן. החלפת גלגלים בויטרינה היא עבודה לאנשי מקצוע אשר יודעים לעשות זאת מבלי לשבור את הויטרינה.

כמו כן, בעת החלפת גלגלים לויטרינה, חשוב להקפיד על גלגלים מתאימים של יצרן איכותי, אחר הבעיה תחזור על עצמה תוך כמה ימים. הגלגלים שונים בגודלם, והם צריכים להתאים לרחוב הפרופיל, אך מעל לכל הם צריכים להתאים למשקל הויטרינה. גלגלים של חלון קטן לא יעמדו בעומס המשקל של ויטרינה גדולה.